روح پرور

و اما  منظورم از تقدیر  اینه که :

فکر میکنم خداوند هر انسانی را برای انجام دادن وظیفهء خاصی آفریده یعنی به هر انسانی یک وظیفه داده همانطور که همه موجودات عالم یک وظیفه ای دارن اما بقیه وظیفه نوعی دارن و لی انسانها هرکدام وظیفه ای دارن . مثلا چند وقت پیش تو تلوزیون در مورد پرنده ای صحبت میکرد که خوراکش اشغالهای بدن فیل یا یک حیوان دیگری بود ، اون حیوان از بودن این پرنده لذت میبرد چون اورا پاک میکرد و پرنده از حیوان چون منبع تغذیه اش بود .

این نشون میده خداوند بعضی موجودات را که به نظر ما بی خودی هستند برای یک وظیفه ساده و جزئی آفریده تا نظام پیچیده و عظیم خلقت به کار خودش ادامه بده و بر همین اساس هر انسانی که متولد میشه هم وظیفه خاصی داره ، این غیر از اون مساله هدف خلقت و اینکه نوع انسان برای چی آفریده شده است .

منظورم اینه که هر انسانی به تنهایی وظیفه ای داره منتها فرقش با بقیه موجودات اینه که اختیار داره وظیفه اش را انجام بده یا نه و لی موجودات دیگه طبق برنامه ووظایفشون پیش میرن .

از انجا که خداوند برای انسانها وظافی خاص خودشون قرار داده ، فرصتهایی هم در اختیار آنها قرار میده تا در آن مسیر قرار بگیرند . این فرصتها خیلی متنوعند و خیلی از آنها را ما ناشی از تصادف میدونیم مثلا میگیم تصادفا فلان دوست را دیدم اینطوری گفت اینطوری شد یا تصادفا فلان کتاب را خوندم اینطور اینطور شد . در صورتی که این تصادفات همه اش برنامه ریزی شده است تا ما در مسیرمون قرار بگیریم . چه بسا مسیری را برای خودمون انتخاب میکنیم اما هرچه در آن مسیر تلاش میکنیم به نتیجه نمی رسیم تا اینکه به قول خودمون تصادفا اتفاقاتی میوفته و ما در مسیر دیگری قرار میگیریم و اونجا به نتیجه میرسه. آخر سر میفهمیم اصلا مسیر ما همین بود . اما چه بسا همچنان فرصتها را از دست میدیم هر چه خداوند برای ما پیام میفرسته گوش نمیکنیم و آخر بدون اینکه وظیفه مون را انجام بدیم میمیریم . و چه بسا در آخرین لحظات به مسیرمون برمیگیردیم .

چه بسا خداوند فردی را در یک مسیری یا در یک کشوری قرار میده که از نسل پنجم اون فرد یک فرد خاصی متولد بشه ، ما متوجه نیستیم که برای اینکه این فرد همان بشه لازم بوده 5 نسل در جایی و با شرایطی باشند تا نتیجه این بشه .

اینه که وقتی میگم ظاهرا خداوند برام میخواسته که مثلا در فلان رشته تحصیل کنم منظورم اینه که مسیری که خداوند برام تعیین کرده یا وظیفه ای که در عالم هستی داشتم به این شکل تامین میشه که در این مسیر قرار بگیرم نه مسیری که فکر میکردم درسته

+نوشته شده در چهارشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٤ساعت۸:٥۱ ‎ب.ظتوسط zahra M | نظرات ()