روح پرور

 

ازدواج در قرن تنهایی (2)

یک دوست گرامی در مورد مطالب قبلی نظری بیان کردند که من نظر ایشون را اینجا منتقل میکنم تا در موردش پاسخ بدم :

سلام یکم -موضوع مهمی را شروع کردی- قبل از ازدواج اصولی نياز هست که يکی خودشناسی واقعی است. يعنی من چه خصلت هايی دارم چه توانايی و چه علائقی دارم. بعد نوبت به بررسی طرف مقابل می رسد که تا چه اندازه شباهت دارم. دوم - اکثرا تحصيلکردگان بيشتر به کيفيت زندگی می پردازند تا بقاء آن لذا حفظ آن به هر قيمتی را کمتر در دستور کار خود قرار می دهند. سوم: ازدواج کردن هم آموزش می خواهد - از رانندگی کردن که راحت تر نيست که بايد فرد کلی آموزش و امتحان بدهد. ولی افراد در مهمترين انتخاب زندگيشان کمتر به فکر آموزش هستند و بيشتر تابع احساس خود بعد هم بايد از دست تقدير و قسمت خود فرياد بزنند و بگويند شانس نياوردند. چهارم : و بسياری حرفهای ديگر که در اين خلاصه نمی گنجد

و اما در پاسخ :

یکم : مطمئنا پیش از ازدواج ما نیاز داریم کمی بیشتر وقت صرف خودمون بکنیم حد اقل یک روز بشینیم یادداشت کنیم چه علائق ..چه ویژگیها ..چه نوع شخصیتی داریم ایا فرد خونسردی هستیم ؟؟ایا بیش از حد عصبی هستیم ؟؟ ایا خیلی احساسی هستیم ؟؟ ایا بیشتر عقلانی فکر میکنیم یا احساسی و.... این کار اصلا کار مشکلی نیست انطور که بعضی ها تصور میکنند ضمنا لازم نیست حتما بشینیم خودمون را تا اعماق درونمون را روان کاوی کنیم یک لایه از درونمون را هم که بشناسیم غنیمته .

دوم : خوبه پیش از ازدواج و در موقعیتهای مختلف باز هم یادداشت کنیم که از چه افرادی با چه ویژگیهایی بیشتر خوشمون میاد ؟؟ با چه افرادی بیشتر احساس راحتی و صمیمیت میکنیم ؟؟ منظور از افراد اسم بردن اشخاص نیست بلکه یادداشت کردن ویژگیهای انهاست ...مثلا با افراد جدی بیشتر راحتیم یا شوخ طبع ؟؟ اگر شوخ طبع چه نوع شوخ طبعیی ؟؟

 

اما در مورد افراد تحصیل کرده: در این مورد با شما مخالفم متاسفانه در این زمینه در جامعه خودمون فرقی بین افراد تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده نمی بینم و چه بسا افراد تحصیل کرده چون بیشتر نگران فرزندانشون هستند بیشتر سعی کنند هر طور شده این پیوند را نگه دارن حتی اگر این زندگی هیچ لذتی براشون نداشته باشه .

 

سوم :در این مورد حق با شماست چه برای ازدواج و چه برای طلاق ( در این مورد بیشتر ) نیاز به آموزش هست اما متاسفانه کسی به این مساله توجه نمی کنه و چه بسا مسائل ساده ای اگر آموزش داده بشه از بحرانهای سخت جلوگیری کنه .

چهارم : خوشحال میشم اگر بقیه مطالب خود را از طریق ایمیل ارسال کنید تا به اینجا منتقل بشه .

پنجم از شرکتتون در این موضوع متشکرم

+نوشته شده در دوشنبه ۱٠ امرداد ،۱۳۸٤ساعت٥:۱٢ ‎ب.ظتوسط zahra M | نظرات ()