روح پرور

زندگی شکفتن جوانه هاست

+نوشته شده در چهارشنبه ۳٠ آذر ،۱۳۸٤ساعت٤:٥٤ ‎ب.ظتوسط zahra M | نظرات ()

اختلالات شخصيت يکی از سر سختترين اختلالات روانی است چون همانطور که از اسمش معلومه با شخصيت انسان سرو کار داره .

در منابع روان شناسی و روان پزشکی ويژگيهای افراد مبتلا به هريک از اختلالات روانی را بيان ميکنند اما معمولا انچه بيان ميشه شديدترين علائم هر بيماريه و هر کدام از انها به صورتهای خيلی کم رنگتر و متفاوت ممکنه در افراد مختلف ظاهر بشه ..لذا سعی ميکنم برای بيان هر اختلال بجای توضيح ويژگيهای ان يکی از کيسهای مبتلا را بيان کنم .

يکی از افرادی که ميشه اونرا در زمره مبتلايان به اين اختلال قلمداد کرد يک خانم ۲۷ ساله است .ازدواج کرده و يک فرزند داره و از نظر تحصيلی مدرک ليسانس داره .

در نگاه اول هر فردی که با ايشون برخورد ميکنه اورا فردی فوق العاده اجتماعی خونگرم و دوست داشتنی ميبينه ..اون دوست داره به همه کمک کنه و هميشه يک جو شاد و با نشاط ايجاد کنه .افرادی که دورا دور با او در تماس هستند به هيچ وجه نميتونن بپذيرند که ممکنه دچار نوعی اختلال باشه .

اما...

در يک نگاه ديگر هميشه از دوستاش شکايت داره هميشه اظهار ميکنه که من به هرکسی خوبی کردم جوابم را با بدی داده ..بيش از حد برای همه مايه ميگذارم دست خودم نيست نميتونم کمتر مايه بگذارم اما هميشه پشيمون شدم ...

اگر مشکلی بيمار ای ناراحتی ای خودش يا بچه اش داشته باشه چيزی که ممکنه برای همه اتفاق بيوفته ميبينيم صورتش درهم رفته قيافه خاصی به خودش ميگيره طوری که هرکس ميبيندش بپرسه چی شده چرا ناراحتی ؟؟اتفاقی افتاده ؟؟

هميشه احساس ميکنه مورد ظلم واقع شده ..هيچکس قدر اونو و قدر زحمتاشو نميدونه همه فقط ميخوان ازش سوء استفاده کنن و....  

+نوشته شده در پنجشنبه ٢٤ آذر ،۱۳۸٤ساعت۱۱:٥٧ ‎ق.ظتوسط zahra M | نظرات ()